|| Arka Sıradakiler Fan Club || 2oo9 ©
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

|| Arka Sıradakiler Fan Club || 2oo9 ©

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gamze[Sinem Öztürk] Makyaj yapmadan duramıyor..

2 posters
YazarMesaj
Peynirli Pizza
Admin
Admin
Peynirli Pizza

Gamze[Sinem Öztürk] Makyaj yapmadan duramıyor.. Empty
MesajKonu: Gamze[Sinem Öztürk] Makyaj yapmadan duramıyor..   Gamze[Sinem Öztürk] Makyaj yapmadan duramıyor.. Icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 9:11 pm

“Arka Sıradakiler” dizisinde Gamze karakterini canlandıran Sinem Öztürk makyaj yapmadan duramıyor.

Pazar geceleri reyting rekorları kırarak, birincilikte yerini kimseyi kaptırmayan “Arka Sıradakiler” dizisinde Gamze karakterini canlandıran Selin Öztürk makyaj yapmadan duramıyor. Canlı renkleri her zaman tercih ettiğini söyleyen Öztürk, göz kalemi sürme konusunda oldukça iddialı. Öztürk, “Tek ayak üstünde ve aynasız gözüme kalem çektiğim bile olmuştur” diyor.

Oyunculuğa nasıl başladınız? Üniversite seçimimde oyunculuk değil yönetmenlik yapmak istediğime karar verdim. Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nü kazandım. Çektiğimiz kısa filmlerde genellikle beni oynatıyorlardı. Ardından “Duvar” dizisinde oyunculuğa başladım. Dizi 10 bölüm sonra bitti. Sonra da “Arka Sıradakiler”de rol almaya başladım. Oyunculuk serüvenim planlanmadan ilerlemiş oldu.

Dizi teklifi size nasıl geldi?

“Duvar” dizisinde de Bülent Çetinarslan ile oynuyordum. Yapımcıların da dikkatini çekmiş ki ikimizi birden aynı dizide görmek istediler. Dizinin bu kadar çok tutacağını sanmıyordum. Birkaç zaman sonra sokaktaki tepkilerden ne kadar izlendiğimizi anladım.

Yoğun bir set dönemi geçiriyorsunuz. Yapılan makyajdan sonra cildinizi nasıl koruyorsunuz?

Bebe şampuanları ile cildimin temizliğini sağlıyorum. Gece yatmadan önce yüzümü onunla yıkıyorum ve pürüzsüz bir ciltle uyanıyorum. O kadar makyaj yüzümüzün hasar görmesini sağlıyor. 18 saatlik bir setten sonra yüzünüzde tabaka gibi kalan makyajı çıkarmak oldukça zorlaşıyor. Bunun için nemlendiriciler de çok önemli. Son zamanlarda sette sadece rimel ve allık kullandım.

Makyaj çantanızın olmazsa olmazları nelerdir?

Rimel, şeftali renginde pırıltılı bir allık, turuncu tonlardaki rujlarım ve mavi, yeşil, mor göz kalemlerim mutlaka çantamda yer alır. Kaş kalemimi de bulabilirsiniz çantamda.

Makyajınızda kullanacağınız renkleri neye göre seçersiniz?

Kıyafetime göre makyajımı yapıyorum. Çok renkli giyinmeyi sevdiğimden dolayı makyajım da ona göre oluyor. Bir de renkli göz kalemlerimi eye-liner olarak kullanıyorum.

Vazgeçilmez markalarınız neler?

YSL, Lancome ve Christian Dior. Rimel olarak Lancome’dan vazgeçemiyorum, hem akmıyor hem üst üste sürebilme özelliği var. Bu sayede rimeli sette üst üste sürebiliyorum. Dolgunluk sağlaması da önemli.

Ruj alırken en çok hangi rengi tercih ediyorsunuz?

Dudak rengi rujumdan vazgeçemiyorum. Renkli kıyafetler tercih etsem de yine de sadeliği seviyorum.

Saç rengi ve modelinize göre makyaj çantanızdaki ürünler de değişiyor mu?

Normalde saçımın rengi, kahverengi. Dizi boyunca o kadar çok kendimi görüp bıktım ki, on beş-yirmi gün bile olsa saçımın rengini biraz açmak istedim. Saçıma sarılık verdiğim için daha renkli makyaj eşyalarını tercih etmeye başladım.

Cildiniz için özel maskeleriniz ve bakım günleriniz var mıdır?

Bakım yapılınca devamı gelmesi gerektiğinden, o kadar bakım yaptığım söylenemez. Sadece yosun özlü ve güzel kokan kremler kullanıyorum.

En son aldığınız makyaj malzemeniz neydi?

Şeftali tonlarında ruj aldım.

En iddialı renkleri düğünümde kullandım

Makyajınızda uyum arar mısınız?

Mesela gözüme mavi ve yeşil tonları uyguladıysam, dudağıma dudak rengi rujumu sürüyorum. Kırmızı ruj kullandığımda sadece rimel sürüyorum.

En iddialı makyajınız nasıldı?

Geçen sene 30 Ağustos’ta düğünümde yaptırdığım makyaj abartılıydı. Sadece gözlerim ön planda olması için çok büyük takma kirpikler kullanmıştım. Kirpik kenarlarına çok uzun kuyruklar yaptırdım. Göz farı olarak da altın sarısı kullandım.
Oyunculukla beraber evliliği yürütmek zor mu?

Meslek hayatımı desteklediği için zor olmuyor. Hatta bir sonraki projelerim için destek bile oluyor bana. Evli olmayınca aşk hayatın kötü gidiyor ve işine odaklanamıyorsun. Dışarı çıkıyım birileriyle flört edeyim düşüncesi ortaya çıkıyor. Evde huzurluyum ve kafam çok rahat.

Gece dışarı çıkarken nasıl bir makyaj yapıyorsunuz?

Çok daha sade oluyorum. Gündüz yaptığım o belirgin makyajdan eser kalmıyor. Gece zaten dışarı çıkmayı sevmem.

İlk aldığım makyaj malzemesi kırmızı ruj

Kendinize makyaj yaparken zorlanır mısınız?

Zaten kendim yapıyorum makyajımı. Hatta üniversitede benimle dalga geçerlerdi. “Tek ayak üstünde bile gözüne kalem çekebilir” derlerdi. Hatta herkesin ortasında tek ayak üstünde ve aynasız gözüme kalem çektiğim bile olmuştur. Başkasına ise asla makyaj yapamıyorum.

İlk aldığınız makyaj malzemesi neydi?

Çok küçüktüm ve kırmızı ruj almıştım. Onu allık olarak da kullanıyordum. Çok süslüydüm küçükken.
damlams_iboms
Deneme Mod.
Deneme Mod.
damlams_iboms

MesajKonu: Geri: Gamze[Sinem Öztürk] Makyaj yapmadan duramıyor..   Gamze[Sinem Öztürk] Makyaj yapmadan duramıyor.. Icon_minitimeCuma Eyl. 25, 2009 3:08 pm

konuda yanlışlık..selin deqil sinem..

damlams_iboms
Deneme Mod.
Deneme Mod.
damlams_iboms

MesajKonu: Geri: Gamze[Sinem Öztürk] Makyaj yapmadan duramıyor..   Gamze[Sinem Öztürk] Makyaj yapmadan duramıyor.. Icon_minitimeCuma Eyl. 25, 2009 7:51 pm

ve sineme herşey yakışıyorr..!!

Gamze[Sinem Öztürk] Makyaj yapmadan duramıyor..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GAMZE (Sinem Öztürk)